- Проекти
- Стань крутим вчителем фін...
Стань крутим вчителем фінансової грамотності
-
Проблема:
Хочу пройти курси і працювати з дітьми та молоддю більш професійніше. Не завжди вистачає розуміння, як мотивувати та заохочувати дітей, утримувати увагу, як проводити тренінг, щоб це було весело, цікаво та корисно.
Плюс завжди чудово отримати додаткові знання з фінансової грамотності. -
Ідея:
Я давно підписана на акаунт Сергія Вожжова, цікавлюсь його діяльністю, грала в гру Лісові Комерсанти, автором якої він є.
Зараз він проводить навчання для вчителів по фінансовій грамотності. Так як я займаюсь і планую в подальшому ще активніше проводити заняття для молоді, мене зацікавило дане навчання.
Я скинула дане посилання у групу Крафторіум, чим також зацікавила Олеся та, можливо, це буде корисно і іншим учасникам. -
Бізнес-модель:
Проект некомерційний.
-
Статус:
28 березня о 19:00 вступне заняття за посиланням: https://youtube.com/live/98yAoCpSyAw?feature=share.
Повну програму курсу Ви можете подивитись і завантажити тут. -
Команда:
Мене звати Олеся, я працюю з молоддю, є засновницею молодіжної організації Молодь вТренді. Наразі працюю в сільській раді, служу людям на посаді заступниці сільського голови.
Кожен бажаючий може долучитись до даного проекту.
Буде створено акаунт учасника Краіторіум, який «буде проходити» навчання, та де буде розміщено посилання на лекції та різні цікаві ідеї. -
Ресурси:
В рамках проекту необхідно оплатити 2500 грн. за навчання.
Я планую отримати компенсацію 50% від Крафторіуму, за те, що буду ділитись здобутими знаннями, створю спільний акаунт.
Щоденник проекту
На даний момент публікацій в щоденнику проекту не знайдено
Авторизація через Telegram
Для отримання доступу до дії, пройти авторизацію через Telegram
Спонсорів проекту не знайдено. Стань первим спонсором!
Коментарі
Які враження?
З чим погоджуєтесь, з чим ні?
Готові навчатись?
До 2 квітня знижка - вартість навчання 2000 грн.!
Переглядаю в записі
Це лиш реклама, а сама суть буде зрозуміла, коли проаналізую їх чи його результат!
Цікаво скільки у Сергія фінансових ресурсів і як він ними керує, тобто скільки у благодійність та яка подушка безпеки)
Тоді грант 250 ibbcoin ?
250*~4 uah = 1000 грн.
Домовились!
Сергій неочікував прочитати пропозицію про грант 😁.
Так. Це було спонтанно
@OlesiaCraft треба заповнити знайомство у цього користувача
Заповнити від себе? Яка ідея, задумка?
Можливо навіть скопіювати основний профіль
Транзакція #53634
Дата/час транзакції [Kyiv time]: 28.03.2023, 21:57:03
▪️Користувач: Олесь
▪️Отримувач: Олеся
▪️Кількість: 250.00000
▪️Коментар: Гра. Грант навчання фінансовій грамотності у Сергія Вожжов
Через @ibbclub_bot
Особистий Кабінет
Оплата Чатів
Можете знайти чат Обмін / Купи / Продай
Іду в чат. Зараз буду пробувати. Повільний мобільний інтернет :(
Курс оплачено!
Коли починається навчання?
Чи добавили вас уже в навчальну групу ?
Щовівторка. 4.04
Мають добавити в групу. Ще поки не бачу, значить не добавили. Відписали, що кошти отримали.
Все спілкування по цьому проекту від спільного акаунту там же
Як будуть новини, обовʼязково тут повідомлю!
До 2.04 в них знижка, тому я думаю, що зразу після цього сформують групи.
Прийшло таке повідомлення:
«дочекайтесь підключення до телеграм-групи з усіма подальшими інструкціями. Нагадуємо, що акційна пропозиція діє тільки до 2 квітня»
Нас добавили у групу!
Аватара добавили в групу
Будемо акаунт так називати :) АВАТАР
Всім добрий вечір!
Про всяк випадок нагадую - наш курс вже почався, минулого вівторка з нульового вебінару. І він не менш важливий, ніж наступні 8. Тому, якщо його пропустили, дуже доречно подивитися:
https://www.youtube.com/watch?v=98yAoCpSyAw
Бо на першому вебінарі, що відбудеться 4.04, я повторюватися не буду, ми далі підемо.
До скорої зустрічі у вівторок о 19:00.
Чи є конспект до першої зустрічі ?
Я зробила та скинула вище скріни найважливішого.
Визначення фін грамотності, поширені фін сценарії та перші три кроки до фінансової грамотності.
З наступних лекцій планую робити конспект.
А ще чула, що можна якось через ШІ робити короткі тези з відео. Ще не розібралась як саме. Якщо хтось знає, підкажіть, будь ласка
Мені здається конспект найкраще) там думається файно)
Можна і те, і те
Основне з 1 лекції!
Запис та конспект буде завтра 😉
Запис першого вебінара тут: https://youtu.be/X1UfAYq-Osc
Завдання для самостійного виконання давав як під час вебінару, так і вище в чаті.
Якщо виникають питання - задавайте.
[Unsupported message]
Матеріали І лекції ⬆️
Тези з лекції. Частина 1:
⁃ Пройде 10-20 років і ми будемо мати громади пенсіонерів без будь-яких перспектив та можливостей розвитку. Тому це особливо важлива тема для сільських громад.
⁃ Навчіться відкладати по 10% з кожного прибутку. Якщо вам не вистачає 90 відсотків, то вам і 10 відсотків не допоможуть . Вони не впливають на якість життя.
- Банк - фінансова установа, вона заробляє гроші. А ви, як фінансово грамотний користувач банку, використовуєте усі можливості, які надає банк для того, щоб покращити фінансовий стан. В залежності від того, що вам від банку потрібно - буде залежати вибір банку. Чітко потрібно розуміти: банк вас використовує, чи ви використовуєте інструментарій Банку?
⁃ Вибір банку - це так само як вибір автомобілів, в залежності від того як ви будете його використовувати: або їздити на вечірки, або використовувати його в сільському господарстві, або вам потрібно вантажі перевозити, або перевозити себе, щоб було красиво - це все різні задачки, це різні машини.
- Назвіть мені ще одну банківську систему в світі, яка пережила те, що пережила українська банківська система і пережила отак гордо, красиво, безпроблемно! Жодної іншої банківської системи в світі такої нема!Українська банківська система сьогодні одна з найкрутіших в світі!
- Ви можете користуватись банками в асортименті і мати у себе асортимент банківських карток в гаманці.
- Я розповідаю дітям про банківську систему, яку я активно використовую і я ділюсь досвідом використання і оце дітей найбільше цікавить, а не просто переказ матеріалу підручника.
- Що робити з відкладеними 10%. Тобто відразу відклали, коли отримали гроші. Далі їх треба сховати від себе і найкраще місце куди їх куди доречно сховати - банківський депозит. І це перший інструмент, який ми починаємо використовувати в комплексній подушці фінансової безпеки.
Банківський депозит дає зараз 15-16%. Тобто він лише на половину зберігає гроші від обезцінювання. І чому ж тоді банківські депозити? Ну по-перше, тому що гривневі відсотки значно вище, ніж валютні, тобто фактично валютні депозити в Україні зараз практично не дають відсотки. Депозити дають нам відчуття захисту, а не відчуття прибутку. Банківські депозити не повинні давати відчуття прибутку, вони дають певні відсотки, але це не не перша мета. Вони мають давати відчуття захисту.
⁃ А другу частину доречно тримати у валютній готівці.
Тому що і гривневий депозит і валютна готівка потребують додаткового кроку для того, щоб ми використати ці гроші.
- Відбувається комплексний захист ваших збережень за рахунок диверсифікації. Це зниження ризиків за рахунок розкладення в різні інструменти.
- Наша подушка фінансової безпеки - це не для примноження, це для збереження, для відчуття захисту, це про всяк випадок, якщо щось трапиться. А ми захищені! Тому нам потрібно захистити від знецінення ці гроші, а саме такий механізм їх захищає.
- Стосовно рекомендації вести облік - це важливо і більшість фінансових книжок починається з цієї рекомендації, але я цю рекомендацію завжди відкладаю на другий або на третій крок. Тому що зазвичай ситуація така: люди, які звертаються за допомогою, у яких є певні якісь проблеми. Ну бо якщо проблем нема, то нащо нам ваші поради, ми і так знаємо як жити, а от якщо стикаються люди з проблемами, тоді вони задають питання: Як їм так правильно бути і що їм робити в цій ситуації і якщо у людей є певні фінансові проблеми, і я їм скажу - починайте вести облік, чи почніть з обліку, давайте будемо записувати ваші доходи, ваші витрати, то вони отримують документальне підтвердження того, що у них все погано! Раніше вони просто знали, що у них все погано, що їм не вистачає грошей, а тут вони ще отримують документальне підтвердження, записи їм кажуть що так, погано… і вони втрачають мотивацію вести облік. Тому більшість людей, які починають вести облік, кидають його вести через пару місяців, тому що вони не отримують від цього ніякого позитиву.
Моя рекомендація: починай відкладати! Коли ти починаєш відкладати 10% від кожного прибутку, то починаєш формувати збереження і це позитивна історія, і коли у тебе є перші позитивні кроки, у тебе з'явились якісь збереження, яких раніше у тебе не було… а далі: Давай будемо обліковувати, щоб дивитися яким чином можна збільшити твої доходи, де можна зменшити витрати, щоб ще більше направляти збереження, бо це у тебе вже виходить! Тобто у нас має бути максимально позитивна історія
- Ще один інструмент: ліміти на кредитних картках.
Щоб сформувати фінансову подушку безпеки, тобто гроші на півроку життя, і якщо відкладати по 10%, то вам знадобиться порядка 5 років, щоб сформувати фінансову подушку безпеки. Тобто якщо з поточних своїх доходів ви будете відкладати, то це дуже довгий термін часу.
Ліміти - це не ваші гроші, це банківські гроші, які банк готовий вам кредитувати. Це ваша відкрита кредитна лінія, в яку ви не залазите якщо у вашому житті все добре. Тобто дуже важливий момент - ліміти на кредитних картках- це не про те, що ви їх витрачаєте.
На прикладі автомобіля поясню: найгірше - це якщо в ньому спрацювали подушки безпеки. Тобто це значить що капець якийсь трапився в вашому житті. А ідеально - це якщо ви купили автомобіль, користувались їм скільки захочете і в ньому так і не спрацювали жодного разу подушки безпеки. Це значить що Ви прожили з цим автомобілем без аварій, що вам не знадобилася подушка безпеки в автомобілі.
Це класно що вона там була, бо вона надавала вам відчуття захисту, але ідеальна історія подушки безпеки в автомобілі - це не спрацювавша подушка безпеки.
Абсолютно така сама логіка фінансової подушки безпеки. Ідеально, коли вона не знадобилась коли ви змогли прожити без неї є, але саме її наявність надає вам відчуття впевненості, що ви захищені. Так от якраз ліміти на кредитних картках це - швидке поповнення фінансової подушки безпеки, тому що банківські депозити ви будете поповнювати довго.
В 14 років починається історія формування своєї кредитної історії.
За нашим законодавством українські банки за наявності id-карти можуть видавати дітям
самостійні банківські картки. Там не буде кредитного ліміту, але це карта яку дитина сама отримує, і це вже її відповідальність.
Тому можна в 14 почати відкладати гроші на депозит. То коли вам виповниться 18 років, а за вами є вже багаторічна історія юзання банківських продуктів, в тому числі накопичення грошей на депозиті, банк значно простіше піде на той крок, щоб надати вам перший невеликий кредитний ліміт.
Коли один банк надає вам кредитний ліміт, то він відправляє інформацію про це Бюро кредитних історій, і коли будь-який інший Банк, коли ви звертаєтесь за кредитною картою, він перше що робить - запит в бюро кредитних історій: А що у вас взагалі з іншими банками, яка там ваша ситуація, і звідти приходить відповідь.
Які банки, які кредити вам надавали, чи є там проблеми по цим кредитом.
Життя або Журба
Для людини дуже важливі множинні джерела прибутку, тобто важливо мати декілька джерел прибутку, які не пов'язані один з одним.
Чому це важливо: якщо у вас одне джерело прибутку і щось трапляється, то ви втрачаєте всі прибутки. В вашому житті, якщо у вас два джерела прибутку - це краще, але якщо ви втрачаєте один з них, втрачаєте половину. Це боляче. Якщо у вас три джерела прибутку - це вже ви спокійніше себе відчуваєте, але втрата одного - це втрата третини, це теж дуже неприємно. Якщо таких джерел прибутку 6 або більше і вони більш-менш збалансовані між собою, то навіть втрата одного з шести - це втрата 15%. Це неприємно, але це взагалі майже не впливає на вашу впевненість і на ваше життя.
Ступор автоматично мотивує вас знайти рішення пошукати,подумати, розвинутись в цьому напрямку і заповнити за якийсь час всі 6 секторів різними джерелами прибутку
⁃ Справа в тому, що з дітьми і з грошима спільне те, що коли вони малі, то ми маємо про них потурбуватись. А коли вони зростають, то вони мають можливість потурбуватись про нас. Тому якщо я не буду турбуватись про малі гроші, то тоді вони ніколи не виростуть і вони не будуть турбуватися про мене.
Не важливо який розмір у вас зараз заробітної плати, навіть не важливо вистачає вам цих грошей або не вистачає. Зараз такі часи, але навіть з невеличкими грошима якими маємо, потрібно поступати грамотно і ефективно, бо тоді ми даємо шанс їм зрости для того, щоб потім потурбуватись про нас і на маленьких грошах вчитись легше, ніж вчитись на великих.
Саме такий механізми - не захищає
В Крафторіум розпочинається в 10 років.
О, це дуже корисно почитати ваші думки, ваш погляд, почути іншу сторону. Тоді навчання буде ще цікавішим і результативнішим.
Так, він має на увазі технічні моменти. Він не має на увазі гривню. До гривні і монетарної політики є багато запитань. А те, що банки не закрились під час війни і продовжували надавати послуги.
А ще, мабуть, він рекламує дітям українські банки. Така неприхована реклама, насаджування, популяризація офіційного, українського продукту
Так-так, саме такі відчуття і у мене!
І не лише діти, а й активні дорослі починають відчувати, що щось не те, і є інші можливості, криптобанки і т.д. Але інформація не є доступною для середньостатистичної дорослої людини. Нас не вчили цьому, приходиться шукати багато інформації, читати, помилятись… дорослі бояться експериментувати, та й просто не встигають за прогресом, поки працюють на зарплату. Я бачу це по собі, по колегам.
Було б круто поєднати знання з цього курсу, і знаннями про крипту, в новий курс фін.грамотності.
Але це може зробити той, хто має практику.
Наша сім’я має гаманець, має невеличкий депозит, який ми інколи поповнюємо.
Але цього малувато для розуміння світу криптовалюти.
Як він влаштований, що на нього впливає, як уникнути ризиків…
Подальше укріплення гривні вкрай малоймовірне – фіксований курс продажу іноземної валюти на міжбанківському ринку в рамках інтервенцій НБУ (36,93 грн за долар) є потужною лінією опори.
Що стосується подальших перспектив, то у зв’язку з планованим відновленням довоєнної системи оподаткування пального з 1 липня вже через місяць можна очікувати ажіотажний імпорт пального в Україну «за старими цінами».
Це має також частково перенестися і на додатковий попит у готівковому сегменті валютного ринку, підвищуючи котирування іноземної валюти. Тому у травні готівкова іноземна валюта, скоріше за все, буде дорожчою, ніж нині.
https://forbes.ua/money/dolar-vpav-na-75-chomu-grivnya-ukripilasya-ta-chogo-ochikuvati-tse-korotkostrokove-yavishche-poyasnyue-ekonomist-oleksiy-blinov-07042023-12914
Я, як дорослий, читаю ось такі різні джерела. А що порекомендуєте прочитати про криптовалюту? Чи є видання, сайт аналітики, прогнозів, якому ви довіряєте?
фін добробут
Bitcoin.org
Дякую, цікаво!
А ви дивились на цю тему відеоролик в Крафторіум ?
Так
Я вже переглянула всі відеоролики українською.
Було б добре, щоб ще Залишили Усвідомлені коментарі до роликів.
А до деяких роликів пройшли Тести.
Тоді робіт помічник буде знати про вас більше
На дозвіллі зроблю ;)
Сьогодні відбулась лекція #2
Тези лекції в текстовому форматі будуть згодом ;)
А що вам зручніше ?
Завтра тези начитати аудіо повідомленням ?
Чи тези з блокноту набрати текстом ?
А як краще сприймається крафторіумцями?
Я, наприклад, краще сприймаю текст. Хоча набирати/надиктовувати/редагувати його довше. Але ефект кращий :)
Взагалі так і так.
Це різний рівень сприйняття.
Так рівень засвоєння інформації вами буде суттєво глибшим.
Яб хотів і прослухати інформацію яку ви надіктуєте голосом
І потім прочитати...
А ще й потім обговорити
Подумаю про це завтра.
Надиктувати треба з інтонацією, цікаво, а це вже нова навичка, майстерність говорити.
Добраніч!
Це воєнний урок фінансової грамотності, при який питали на вебінарі:
https://www.youtube.com/watch?v=zZqjgDMEGl8&t=792s
І доречно підписатись на ютуб-канал, якщо цього ще не зробили;))
[Unsupported message]
Додаткова інформація з групи, в якій проходить навчання.⬆️
Запис вебінару №2 тут: https://youtu.be/f_UYZY_6K5I
Усім привіт!
Думала про надиктовування/переказування лекції, що це буде корисно в першу чергу і для мене і для групи, але за декілька днів на цьому тижні так і не змогла викроїти на це час :(…. Зациклилась як легше це зробити. А потім в четвер пекла паски, у пʼятницю робочі моменти та служіння, в суботу підготовка до свята… Сьогодні напишу тези хоча б. А вже з третьої лекції добавлю і аудіо.
1% Гроші працюють на вас.
1% людей вміють взаємодіяти з іншими людьми без грошей
Тези лекції #2:
*Якщо вам вдалось заробити гроші один раз, то спробуйте заробити другий ,третій, а потім він стане постійний - це джерело доходу! Тому я б на будь-який одноразовий дохід подивився б з точки зору варіант- робити його постійним.
Фінансова подушка безпеки - Це перша консервативна частина вашого інвестиційного капіталу. Це та частина, яка вас захищає і яка також працює на вас в частині захисту, а все що вище розміру фінансової подушки безпеки -
ту частину капіталу, яка зверху фінансової подушки безпеки, ви можете абсолютно спокійно інвестувати в досить ризикові
напрямки проекти, тому що вони будуть більш прибуткові, але ви ніколи наперед не будете знати чи точно отримаєте там прибуток чи ви втратите навіть і
вкладені гроші. Але якщо у вас сформована фінансова подушка безпеки, то тоді ви не хвилюєтесь за цю ризикову частину
*Квадрант грошового потоку .
Всі люди з точки зору принципа заробляння грошей діляться на 4 категорії: вони є або робітниками (і це значить, що вони працюють на інших та отримують за них заробітну плату). І зазвичай є, коли я розповідаю про це дітям, я задаю провокативне питання.
Як ви думаєте працювати на інших - це добре чи це погано? Діти легко ведуться на провокативні питання, тому що в їх підлітковому світі воно все таке яскраве. Я кажу: Я декілька місяців тому
працював з групою підлітків І всі, майже всі вони майбутні мільйонери. Як так? - я кажу: тому що це юнацький резерв футбольного клубу Шахтар. І так, мені випала честь проводити для них ігротренінги. Це не питання низьких заробітних плат, про що автоматично зазвичай якраз кажуть там діти та й більшість дорослих! ні, наймані працівники можуть бути і дуже високооплачуваними. Питання в тому, що не вони вирішують, що і як їм робити, а їх роботодавець.
*Не всім подобається працювати на інших, тому з'являється друга категорія: це самозайняті особи, підприємці, які вирішили працювати самі на себе, а по факту вони самі собі створили роботу.
Нема роботодавців, які виплачують заробітну плату, з'являються певні ризики, пов'язані з цим, тому що, якщо тобі вдалось заробити багато, то це класно, але може бути таке, що ти нічого не зробив або ще й втратив і став таким чином банкрутом. Тобто тут включаються певні ризики. Але ти сам собі вирішуєш, що ти робиш, коли ти робиш, з ким ти робиш, Як ти робиш - ці питання ти вирішуєш сам. Це певний ступінь свободи тобі дає.
Є третя категорія людей - це бізнесмени. Це
ті люди, які створили роботу для інших.
Тобто не просто самі собі придумали
роботу, а вони створили роботу для інших,
вони найняли інших на роботу, тих самих
робітників, і робітники можуть працювати
без їх безпосередньої участі.
Більшість бізнесів, навіть великих бізнесів, побудовані за схемою сектора S самозайняті. Тобто в Україні у нас такі традиції, що зазвичай власники бізнесу працюють в своєму ж особистому бізнесі, у них можуть бути десятки, а іноді сотні працівників, але вони безпосередньо дають вказівки, вони є автоматично і директорами свого бізнесу, і власниками свого бізнесу.
Бізнес може працювати за відсутності власника!
Які ролі бувають в житті: дуже важливо дітям пояснювати, тому що у більшості сучасних дітей розуміння цього нема.
Тобто більшість дітей, які закінчують школу, вони не орієнтуються в світі професії і в світі варіантів, в світі куди їм далі йти
Четверта категорія - це інвестори: це ті, які інвестують гроші, причому професійні інвестори можуть інвестувати як свої, так і чужі капітали. Вони з грошей роблять гроші.
Якщо ми промалюємо стрілочки, то у нас виходить що з інвесторів гроші йдуть бізнесменам, бізнесмени - робітникам, робітники дають прибуток бізнесменам, від бізнесменів частина прибутку перейде інвесторам. Ці гроші обходять підприємців.
І отут виникає питання що ж не так?
А чому підприємців обходять інвестиційні гроші? Справа в тому, що в підприємництві найбільш ризиковий елемент - це сам підприємець, його бізнес без нього не працює. Якщо подивитись на всі маленькі бізнеси навколо, вони зав'язані на самому власнику, і якщо власник захворів, поїхав в відпустку, якщо в нього донька виходить заміж, якщо у нього щось відбувається, все фактично стоїть в цей момент і не приносить прибуток. Принаймні не такий, як з ним приносить прибуток, і тому в підприємницькій моделі
найбільш ризиковий елемент - це сам підприємець. На ньому все зав'язано і
тому інвестори не хочуть так ризикувати і вкладати в непередбачуваний бізнес гроші.
⁃ Є окремий напрямок інвестування - це венчурне інвестування: інвестування в стартап, це коли є якась там нова ідея з великими перспективами і от тоді приходять інвестиції.
*Я кажу дітям, що ви будете починати своє фінансове життя з лівої сторони квадрату.
Це об'єктивна реальність незалежно від того, що ви там малюєте собі в голові. А діти якраз і малюють собі в голові, що вони великі бізнесмени, приходять на свою фірму, п'ють каву, дають вказівки, потім їдуть в басейн, а там воно все працює. Або що вони відразу готові мільйонери. Я кажу: - це класно що у вас таке картинка, що у вас великі мрії, але є об'єктивна реальність: ви будете стартувати у своєму фінансовому житті з лівої сторони квадранта, або робітником, або самозайнятим. Щоб запустити відразу свій маленький бізнес, вам потрібно розуміти як працює ліва сторона, бо ви там будете стартувати. Вам потрібно розуміти, які переваги і недоліки робітників, у самозайнятих. Вам потрібно розуміти на яких принципах працює права сторона квадранту, тому що ви ж там хочете опинитись. Ви не зможете стартувати справа, ви не станете відразу бізнесменами, інвесторами - це об'єктивна реальність, тому вам потрібно бачити де, як, яким чином стартувати зліва і бачити перспективи і шляхи, яким чином перейти на праву сторону квадрата.
*Перший крок до фінансової грамотності, коли з'являється розуміння того, що я можу частину свого заробітку почати інвестувати.
Вправа: я прошу всіх піднятись І коли вони всі стають я кажу, що я разом з вами буду це робити І прошу підняти одну ногу, будь-яку. І прошу постояти просто деякий час на одній нозі. А я далі продовжую говорити і кажу наступне: кожна хвилина, яку ми з вами стоїмо - це один рік нашого життя, тому до пенсії нам з вами треба постояти декілька десятків хвилин. Як вам подобається така пропозиція? Вони кажуть - Та ні. Ну це ж нереально, це неможливо. Через хвилинку, через дві вони починають хапатися за парти, їх починає холітати. Я кажу: дивіться, ми всього простояли з вами пару хвилинок, але вас вже хитає. Так само буде в житті відбуватись, бо з кожним роком вас хитати буде більше, якщо ви продовжуєте стояти на одній нозі. Що таке одна нога - це одне джерело доходу, в одному секторі. Тобто ти пішов на роботу, ти заробляєш собі на роботі, маєш заробітну плату і перший рік навіть нормально себе почуваєш, а вже через два, три чи, тим більше, через 5 років - це точно не буде мрія твого життя. Ти точно не будеш себе почувати в цьому впевнено. Більш того, якщо я через пару хвилин почну підходити до вас і просто штовхати вас пальцем, то ви будете падати. Так відбувається з людьми, які роками працюють на одній роботі, мають одне джерело доходу в одному секторі. Така людина почувається з фінансової точки зору завжди невпевнено.
Що я пропоную вам зробити в цій ситуації?
Я пропоную вам використати другу ногу, вона ж у вас є! Я ж її у вас не забирав! Давайте спочатку її поставимо зверху на першу ногу, тобто не поруч, а зверху на першу, бо так зазвичай робить більшість людей. Якщо у них є дві роботи і заробітна плата ( три роботи, а чи зможете працювати на 6 роботах?). Отже, коли ви ставите другу ногу на першу ногу, Ви в цей момент відчуваєте полегшення. Це значить ми знайшли в тому самому квадранті собі друге джерело доходу, знайшли собі другу роботу. А потім стає ще більш незручно. чому? Бо нам тепер потрібно бігати на дві роботи, нам потрібно розриватись між двома роботами, у нас більше часу і зусиль на це йде, а якщо їх три? А якщо чотири? То це капець! І я пропоную зробити наступне: Я пропоную другу нову поставити поруч. не на першу, а поруч. Тобто ми поставили другу ногу в інший квадрант. Це означає, що якщо у тебе є робота, створи собі ще можливо якийсь маленький додатковий бізнес. Нехай в тебе з'явиться друге джерело доходу, але в іншому квадранті. Проінвестуйте якісь гроші. Нехай у тебе з'явиться друге джерело доходу в іншому квадраті.
Далі я кажу: Добре, але ж пам'ятаєте нам до пенсії стояти декілька десятків хвилин… і що вам захочеться зробити через 5-10 хвилин?вам захочеться спертись, щоб більш впевнено ще стояти, щоб спокійно простояти весь цей час. Залучаємо третю ногу… але ж її нема - а третя нога- це ви свою руку використовуйте! Це про те, що ви поставили третю ногу в інший квадрант. Тобто ви можете одночасно заходитись в декілька квадрантах, мати різні джерела доходу, але з різних квадратів І от тоді відчуваєте себе абсолютно впевнено і тоді впевнено десятиліття ви можете рухатись, заробляти гроші, впевнено себе відчувати.
Ставити свої ноги в різні квадранти - це якраз вже фінансова грамотна поведінка, до чого я вас і закликаю!
Що ми можемо дати під час уроків? Можемо дітям дати лише фінансову теорію, це об'єктивна реальність, бо фінансову практику дати не можна. Але я даю ігрову фінансову практику під час додаткових позаурочних занять, тобто я до теорії, яку даю на уроках, додаю ігрову практику на позаурочних заняттях.
Ми як вчителі можемо підштовхнути дитину в цьому напрямку, допомогти опанувати певну частину фінансових знань і навіть навичок, але повну відповідальність за фінансове виховання брати не можемо, тому що ми не можемо дати їм практичну складову.
у айсберга є надводна частина і підводна частина. Підводна частина завжди значно більше. Пропорції один до десяти, тобто підводна частина в 10 разів більше над надводною частиною. Ми бачимо лише те, що зверху.
так само буде під час ваших уроків: ви будете відчувати себе впевнено коли те, що ви знаєте в 10 раз більше того що ви встигаєте дати під час уроків От так побудована програма фінансової грамотності що матеріалу навіть просто підручників в 10 разів Ну нехай підручник там три в чотири рази більше ніж ви будете встигати давати під час уроків тобто у вас буде відбуватися
ефект айсбергу Коли ви будете відчувати що блін мені капець як не вистачає часу я ще Оце оце хочу дати дітям і ви будете відчувати це і це класно і тоді ви будете відчувати впевненість тобто не ваша задача йти на руки встигнути все дати що що є в посібнику ваша задача знати в рази більше
Як матимеш бажання то можемо
https://imzo.gov.ua/kurs-finansova-gramotnist/elektronni-versiyi-posibnikiv-spetskursu/
Коли пропонуєте ?
Закінчився вебінар #3.
Сьогодні слайдів мало було.
А скільки людей тобі потрібно?
А чи потрібно тобі бути присутнім на всіх зустрічах ?
Мені потрібно не кількість людей, а їх дієздатність засвоювати пройдені знання та зберігати їх у вигляді електропамяті
І ще щоб усі Крафтери проектів були компетентними, по тій галузі!)
І щоб мали змогу продемонструвати свої навички, таким чином показати приклад молодому поколінню.
Мені потрібно лиш свої навички проявляти та застосовувати на БЛаго Народа!)
Тези лекції:
- дозволяйте витрачати дітям, але нагадуйте про те, що потрібно відкласти мінімум 10% з кожного прибутку. Запитання діткам: Пригадайте, скільки коштів ви наколядували і на що витратили. Більша частина дітей не пам’ятає, бо вони просто розійшлись.
Фінансова подушка безпеки не приносить дитині задоволення, а ось купівля комп’ютера- навпаки. Тому ми допомагаємо дитині, мотивуємо, обіцяємо, що дамо половину до зібраної суми. Позитивний досвід.
- вчитель дає загальний ресурс, повинен зацікавити, а діти вже самостійно досліджують дану тему на професійних ресурсах, посилання на яке ви даєте. Вказуєте джерело корисної інформації.
- Криптовалюта - безумовно цікавий інструмент, сучасний. Але лектор особисто знає людину, яка на крипті втратила більше мільйона доларів, в тому числі чужих грошей інвесторів (він створив інвестиційний фонд). І ця людина отримала збитки і втікла. Ця історія з життя… але я також знаю і тих, хто заробляє на крипті. Тому що це означає? Що криптовалюта - це інструмент, який також потрібно вивчати, щоб грамотно ним користуватися. Крипта має велику волатильність (коливання курсу). Треба розумітись в цій темі, ставати фахівцем і використовувати цей інструмент як інвестиції.
Адже інвестиції - це інструменти, для користування якими потрібні знання, зокрема і з математики!
В Україні є 3 рівня пенсії:
І) солідарна пенсія: тобто на 10 працівників припадає 1 пенсіонер. Таке співвідношення було понад 100 років назад.
Це коли інші люди скидаються вам на пенсію. Але якщо ми уникаємо оподаткування не сплачуємо податки, то і не треба розраховувати на серйозну пенсію.
Зараз у нас на 2 працюючих - 1 пенсіонер.
ІІ рівень Пенсійної реформи — це накопичувальна система. Створюється персональний рахунок, на якому накопичуються гроші, які будуть витрачені конкретно на вас. Регулюється державою, передбачений, але ще не впроваджений.
Ці 2 рівні - це обов’язковий вид.
А ось 3-й рівень - це добровільний накопичувальний, недержавний. Тобто ви обираєте пенсійний фонд самостійно.
Чим цікаві пенсійні фонди- це те, що забрати кошти ви з них не можете, але якщо фонд працює недостатньо ефективно, то ви можете змінити пенсійний фонд на інший.
(Тут більш детально потрібно розібратись, щоб пояснити дітям).
Тобто основна суть, яку ми доводимо до дітей: якщо не сплачуємо податки, не відкладаємо на старість, то будемо без пенсії.
одиниці обліку, які захищені криптографією = криптовалюта.
А те, що автор курсу особисто знає Шахраїв, які не розповідають базові знання криптографії, які дозволяють особисто володіти активами. І не акцентує на цьому уваги. Мені схоже, що щось не договорює.
?
Звідки в тебе компетенція судити хто з авторів проектів дієздатний чи компетентний створювати проекти.
Ти слідкуй за своїм проектом.
В твоєму Проекті є терміни ?
Не суджу, а проявляю волю та висловлюю бажання у вигляді повідомлення)
Якщо десь чи в якомусь слові виділяється судження то прошу вказати як бачно!
Бо на мою думку це і є спільнота Крафтерів, де один за всіх і всі за одного удосконалюють процвітання Народу)))
Продовжую:
Найскладніше викладати в 9 класі :).
Обсяг інформації, якою ви володієте, має бути більше в 10 раз того, який ви викладаєте.
Людина, якій вистачає грошей - фінансово грамотна. Проблема - неприємно, але якщо є гроші, частину проблем можна вирішити.
Цікаве пояснення про страхування.
Малюємо на дошці: з одного боку банки, депозити, прибуток. З другої сторони - будинок, парасолька і пояснюємо що таке ризикове страхування. А між ними - накопичувальне страхування. Воно об’єднує в собі переваги депозитів і ризикового страхування. Гроші з прибутку по закінченню терміну. А якщо стався ризиковий випадок - то виплати страхової суми.
Але є обмеження для накопичувального страхування - майно не можна страхувати, лише життя і здоров’я, тобто себе! Мінімальний термін - 10 років. В Україні 4,6% на 100% населення користується цим інструментом.
Далі розбираємось як захищені клієнти, чим цікавий цей інструмент ще. Про % дітям не розказуйте, їм це не цікаво. Лише принцип дії. І малюйте. Так зрозуміліше!
Автор курсу про крипту, долари, іншу валюту говорить як про інструменти, які може використовувати фінансово грамотна людина. Інструмент інвестицій. Інструмент формування фін.подушки також можна розглядати, чому б ні. Але потрібно розібратись, як все працює. Тоді використовувати.
І про коливання курсу нагадувати необхідно.
Всіх вітаю і традиційно після вебінару викладаю завдання - цього разу відпрацювати посібник для старших класів, додаю.
[Unsupported message]
Професійні українські сайти про фінанси:
- https://finance.ua/
https://minfin.com.ua/
І мій телеграм-канал: https://t.me/ser_vozzov
На сьогодні вистачить, бо інакше ви заблукаєте серед ресурсів:)) До зустрічі за тиждень - готуйте свої питання! Бо потім ми від тем перейдемо до методик викладання. Тобто, як ці теми доносити до учнів, щоб їм це було цікаво та корисно.
Чи є малюнок ?
Але монетарна політика Блокчейну Біткойн простіше Монетарної Політики Корпорації України.
Так саме перед тим як розповідати про Депозити (Стейкінг ) Кредити та Пенсію, то потрібно розказати про те як Національні Банки Країн - додруковують гроші з повітря і обезцінюють всі депозити, страхування, фонди, накопичення в т.д.
Реклама.
Ми зробили мультики
Давай на прикладі твого проекту.
В твоєму останньому проекті Крафт Майстерня - є терміни ?
Ти дієздатний Майстерню Створити?
Ти компетентний?
Яким чином перевірити твою дієздатність?
Яким чином перевірити твою компетентність по майстерні ?
Давай шо саме?
Перевіряти мою дієздатність?
У спільному проекті Крафт Майстерня терміни не вказані.
Майстерня створена, лиш треба до Файного стану її довести та інструментом поповнитися.
Я здатний удосконалити майстерню, тим самим підтвердити свою дієздатність назначивши терміни та вчасно завершити проект!
В якій галузі Компетентний?)
Діями та наслідками лиш перевіряється по моєму!
А не писаниною ....
У любої задачі є:
1) назва, опис
2) терміни
3) вартість
4) якість
То де конкретна інформація в твоєму проекті?
Чи твій проект взагалі ?
Яка внутрішня твоя мотивація ?
То треба обговорити онлайн, мені важко відповісти на поставлені запитання!
Тому що:
Пріоритетність інша.
Через це нема термінів та конкретики
Важаю проект спільним!)
Внутрішня мотивація що до Ладу у КрафтМайстерні це жага користуватися зручно та із задоволеням усім властивостями КрафтМайстерні. Тобто як власне кохане тіло підтримувати у файному стані, так і місцевість де власними Чоловічими руками Творити користь та Радість у Явному світі!!!
Пообіцяв намалювати наступного разу на лекції.
Видалити?
Ні
Слухаю
Доречно в спільну групу з навчанням відправити цей мультик
Від імені аватарку.
Ви це зробите , чи це мені зробити ?
https://youtu.be/yjZ6oi_1bdg
Напишіть обережно, що ви у себе в молодіжному просторі на цю тему з молоддю дивились цей мультфільм
Олесе, думаю, що потрібно запитати дозвіл. Поки спілкування однобоке, лектор розповідає, ми задаємо запитання. Пізніше, коли буде активне обговорення, я пораджу їм мультики на посібник, та взагалі канал,
Я про це вже думала не раз, та поки відчуваю, що вони не готові це чути. Якось все дуже в рамках
Але обов’язково це зроблю в найкращий для цього момент. Я маю чудову інтуїцію, яка мені завжди допомагає в цьому 🥰
Але цей самий мультик про Пенсію
Можливо ви запитайте не про дозвіл прислати відео..
А запитайте в цій групі чи запропонуйте дізнатись більше один про одного
Трішки пізніше прослухаю, бо на нараді 🤓.
https://imzo.gov.ua/kurs-finansova-gramotnist/elektronni-versiyi-posibnikiv-spetskursu/
https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi-pidruchniki-ta-navchalno-metodichni-posibniki-rekomendovani-mon/navchalni-materiali-finansova-gramotnist-finansi-sho-chomu-yak-dlya-uchniv-10-11-klasivv
Я спробую познайомитися з засновниками школи. Це цікаво.
Сергій скинув фото як він це пояснює дітям
Запис вебінару довантажується, за декілька хвилин має буде доступним за посиланням:
https://youtu.be/4AJXYxtCXl8
Ще раз вибачте за затримку - ми волонтерською групою виготовляємо перископи спостереження для військових. Зараз потреба в них збільшилась, потрібно було терміново зробити чергову партію - займались цим весь вечір, але дуже результативно. Тому затримався з завантаженням відео - вважаю це поважною причиною:)
Покажіть пару фото Перископів
У КрафтФонді з'являються гроші на Благодійні проекти.
То я скопіювала повідомлення пана Сергія, автора курсу🤓.
Виставляю сюди все з групи :). Буду уважніше
Замовити можна тут - https://cutt.ly/FXtlOyP
Що таке перископ, дивіться тут - https://fb.watch/eQzKCTLToR/
Сторінка громадського простору Aware Zone - https://instagram.com/aware_zone?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Підручник з ФГ:
https://drive.google.com/file/d/1-pB6VnJO6PNebUNX84GV42M5hTGwHiZC/view
Новий підручник з фінансової грамотності, про який я розповідав на вебінарі на сайті видавника:
https://aston.te.ua/pidruchniky/konkurs-pidruchnykiv-dlia-10-klasu-2023-rik/finansova-hramotnist-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-10-11-klasiv-zzso/
Там є посилання на електронну версію.
Це пряме посилання на гугл-диск, але з обмеженнями щодо завантаження, друку, копіювання - це право видавництва:
https://drive.google.com/file/d/1-pB6VnJO6PNebUNX84GV42M5hTGwHiZC/view
Тут різноманіття підручників та посібників, в тому числі інтерактивний електронний посібник, про який я казав:
https://imzo.gov.ua/kurs-finansova-gramotnist/elektronni-versiyi-posibnikiv-spetskursu/
І ще одна гарна новина - запис вже готовий:
https://youtu.be/zFOqXUKESJE
Згадав, що пообіцяв вам дошки з уроків по інвестуванню. Зверніть увагу - співпадає з тим що я розповідав на вебінарі;))
А тут є безкоштовний курс на Прометеусі по особистим фінансам. Авторів цього курсу знаю, вони професіонали та дають дійсно корисні знання:
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+PFB101+2021_T3/about
Додаткові корисні матеріали - тут є 5 відео-уроків, знятих спеціально до курсу фін.грамотності для старших класів:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi-pidruchniki-ta-navchalno-metodichni-posibniki-rekomendovani-mon/navchalni-materiali-finansova-gramotnist-finansi-sho-chomu-yak-dlya-uchniv-10-11-klasivv
Скинула в групу посилання на мультфільм про інвестиції. Якраз, здалось, що доречно вийшло. https://youtu.be/yEp-BNIwii4
На вчорашньому вебінарі #4 ми завершили ознайомлення з головними підручниками, схваленими МОН, для вчителів з фінансової грамотності.
Згадали знову квадрант грошового потоку, малювали його на дошці (фото скинули вище).
З малюнку квадранту можна розпочинати будь-який урок, нагадати діткам «хто є хто» і тоді плавно переходити до потрібної теми.
Вчора ми розглядали тему, яка найбільше всіх «хвилювала», бо більш незнайома для вчителів, це тема про інвестиції.
«Інвестори вкладають в бізнес. Бізнес наймає робітників, вони працюють, приносять прибуток, який бізнес інвестує і так по колу. Самозайняті - для інвесторів ризиковий напрямок. Ми про це згадували в попередніх заняттях».
Інструментів інвестування багато. Їх можна поділити на 2 групи: консервативні та ризикові.
Консервативні - більш прогнозовані, передбачені, прибутки менші.
Ризикові - є потенціал отримати значно більший прибуток, але і ризики більші.
Не можна казати, що краще, що гірше. Кожен обирає своє.
На цьому вступна частина уроку завершується.
Далі розповідають діти в ігровій формі.
Елемент змагання, азарт, краще запамʼятовують та розбираються.
Ділимо дітей на 2-3-4 команди, даємо до 10 хвилин на завдання.
Завдання: скласти список різноманітних інвестиційних інструментів. Куди можна вкласти гроші?
По черзі називають. Виграє той, хто протримається довше.
Ми повинні мати загальне розуміння і підштовхувати дітей в правильному напрямку, докручувати ті пропозиції, які вони називають більш офіційною мовою - наприклад, гроші в банк - банківський депозит.
Бути в контакті з дітьми. Спілкуйтесь, звідки їм це відомо, чи вони користувалися цим.
Не розглядайте з ними дохідність на уроці, мало часу, краще розберіть суть, до якої групи відносяться.
Діти придумують такі варіанти, що не всі дорослі їх знають.
Якщо комусь потрібна більш детальна інформація, направляйте на професійні ресурси.
Не наша задача проводити курс по крипті, у нас не вистачить часу на все. Нам важливо, щоб до дітей прийшло розуміння, що це ризиковий інструмент, з яким потрібно розбиратись, тому потрібно навчатись, проходити додаткові курси у професіоналів.
Про крипту в новому підручнику⬆️
Ось тут важливо про Монетарну політику держави.
@OtamanRastislaV
Зверни увагу.
Тут інформацію в "Гру якої ми граємо " - скільки грошей друкувати для власного поселення.
І останього разу ми дійшли до висновку, що потреба саме не в одиниці обліку, а в повідомлені / листі (транзакцій ) з деталями правочину і з підтвердженням авторства.
Як думаєте, хто автор інформації, яка написана на дошці ?
Той хто написав на дошці слова
Крипта та NFT
Мотивував подібною дією учнів купувати "крипту"?
Як думаєте, чому авто інформації на дошці не Написав слова Блокчейн ?
@OlesiaCraft
Уточніть ласка, ви цей відеоролик пропускали через протокол усвідомлення 4П ?
- Подивитись(Послухати)
- Подумати
- Проговорити
- Подіяти
В описі до відео чи в коментарях є посилання на Гугл таблицю з видами інвестицій.
Ви її дивились ?
Як думаєте, чим інформацією з таблиці з вилами інвестицій відрізняється від таблиці яку намалював автор на дошці ?
На дошці він пише те, що називають самі діти, в процесі гри. Хто-що чув, знає, називає, він фіксує.
Сергій розповідає, що перше слово, яке діти називають про інвестиції - це криптовалюта. NFT також підказали учні, він про таке вперше почув від дітей.
Чому не написав блокчейн - тому що той, хто не заробляє на цьому, не знає як, наприклад я, той і не розуміє значення цього слова, а тим більше що це може бути іінансовим інструментом для прибутку :)
Ролик переглянула, таблицю дивилась і бачила вже її в обговореннях раніше.
Відрізняється кардинально, підходом, акцентами. Мені вона до вподоби.
Ми з вами говорили, що вибудувати відносини з керівництвом школи, щоб передати їм знання, що таке Блокчейн.
Є різниця - між криптовалютою та Блокчейн.
А у вас 20 річний досвід з Блокчейном.
Ви більше 20 років працюєте з таблицями.
Таблиця = Реєстр
Реєстр = Блокчейн.
Інвестиція в публічні, відкриті Блокчейни, які захищені криптографією і інвестиція в криптовалюту це різні речі, як небо і земля
Це як небо і
Так, розмовляли про те, що це хороший задум. Але я особисто не можу поки сформувати продукт, пропозицію, яку можу їм запропонувати, та в якій буду плавати як риба у воді.
Мені зрозуміло, що таке таблиці, реєстри, я прочитала про блокчейн, але для мене складна математика - як на цьому заробляють.
Буду розбиратись. Потрібно. Це не майбутнє, це вже теперішнє.
Після цього курсу можна буде навчатись саме по інвестиціям в блокчейн. Щоб вміти простою і доступною мовою розповідати дітям.
А ще є проблеми з вибудовуванням контактів. Коли ти не впевнений, що хочеш, то сформувати запит, запропонувати, написати лист, дуже важко. Комплекс відмінниці. Все має бути правильно і ідеально. І так як підказує інтуїція.
Даю вам ще один пласт корисностей - курс для вчителів фінансової грамотності, підготовлений Національним банком України: https://promo.bank.gov.ua/school-talan/
Він безкоштовний та відкритий для використання. Крім безкоштовності його плюс в тому, що він дуже фаховий.Мінус - він не розповідає як викладати фінансову грамотність (саме це я давав вам сьогодні на вебінарі та буду давати всі наступні наші вебінари). Але він допоможе розібратися зі складними питаннями з посібників.
Всім доброго ранку!
Запис вже доступний: https://youtu.be/z7-WoTXU7HI
https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi-pidruchniki-ta-navchalno-metodichni-posibniki-rekomendovani-mon/navchalni-materiali-finansova-gramotnist-finansi-sho-chomu-yak-dlya-uchniv-10-11-klasivv?fbclid=IwAR2Fn9eAc7EYysO4jpZdzf8LqQFlUj4XhmIWsE4zkjMHbVS7nUOGSFUXOg8
Колеги, тримайте програми курсу, які отримали гриф МОН. На вебінарі дам пояснення щодо їх використання.
На 35 годин для старших класів
[Unsupported message]
На 105 годин для старших класів
[Unsupported message]
Модельна програма для 8-9 класів
[Unsupported message]
Домашнє завдання для тих, хто був на вебінарі - переглянути теми з програми викладання та обрати одну з розглянутих фінансових моделей (чи обидві) для цієї теми - яку з цих моделей ви намалюєте на дошці, щоб пояснити учням саме цю тему?
Для тих хто на вебінарі не був - дочекатися запису, подивитися запис, а потім виконати домашнє завдання.
Це дошка з уроку про податки⬆️
Колеги, запис завантажується. Буде доступний за посиланням: https://youtu.be/fz2W_g5Oncw
Як дивитесь організувати векторній телеграм відео зв'язок, щоб ви в інтерактивні розповіли про навчання.
І як проявити інтереси Крафторіуму в групі.
Щоб інші учасники групи дізнались, що аватар який проходить навчання розуміється на Блокчейні
Залишилось два заняття. Потім можна буде підбити підсумки і розповісти усім бажаючим про навчання.
Можливо, після навчання, коли буде невимушене спілкування в нашій групі - напишемо, що якщо комусь цікаво розібратись, як і мені, в світі блокчейну (не путати з криптовалютою), щоб розмовляти з учнями і молоддю однією мовою, то запрошую на зустріч. І організовуєм зустріч з Вами, Олесь.
Боїтесь ?
Зверніть увагу, то ж не ви будете писати, а аватар
Яка ваша ціль?
Я вмію аналізувати події, бачу реакцію і чую запити людей, які зараз проходять навчання, тому інтуїтивно відчуваю, що ще не час. У нас є багато домашки, є з чим розбиратись, вичитувати, переглядати уроки, тому запропонувала зробити це пізніше. Щоб не відлякати від нас. А, навпаки, притягнути, зацікавити.
Оо, прийшла ідея! Якщо Ви, Олесь, гарно розбираєтесь на Блокчейні, то можна написати в групі цікавий коментар про переваги блокчейна: як і де його використовувати вчителям фінансової грамотності, для чого взагалі їм знати про нього, дати конкретні приклади.
Спробувати зацікавити одним коментом людей, щоб вони звернулись з додатковими запитаннями.
Ви ж бачите реакцію Сергія, тому коментар має бути невимушеним, без прямої реклами. І спільний аватар - це добре, така була домовленість, але імʼя при реєстрації моє, тому ми з Вами маємо приймати спільне рішення, що робити. Тому дякую, що запитуєте. А я в свою чергу, надаю усю інформацію про навчання, скидаю всі посилання, книги, відео і фото для нашої спільноти.
Прислухаюсь вашій інтуїції
Тут запис вебінару №7: https://youtu.be/vo5ud1n5E3Q
Тут перелік ігор для гуртка фінансової грамотності з коротким описом та посиланнями на видавників:
https://docs.google.com/document/d/1ictDRTGAaguAXAD3Ta7Odou0U6AH40L6nQ7stwBvefs/edit
[Unsupported message]
Обіцяний чек-лист по способам заробітку для підлітків
Зріз знань експромтом 😂. Вітаю
Я вже завтра планую пройти. Сьогодні пізно думати
Здала!
Вітаю)
Не було змоги вчора зустрітись, дуже активний день в громаді. Прийшла дуже пізно додому :(.
Проводили з молоддю благодійний захід - кіновечір, збирали донати на ЗСУ. Все вдалось. Але пішло багато часу та енергії.
Щиро дякую. Радію, що самостійна робота була не даремною.
Я Вірив у Тебе Олеся))
Дякую за Чудовий приклад!)
++49
Щиро дякую! І за бонус! Так приємно🥰 . Тепер зможу шлюз оплатити
Цікаво як отримані знання приміняються у житті?
@olesik23 я дуже зацікавлений також освоїти данну інформацію, якщо її звісно можна применяти по життю.
Дайте будьласка відповідь на питання ))
продивлюся детально відео, хочу заглибитися в цю тему)
Як дійсно маєш бажання, то покажеш гарний приклад спільноті.
Я в тебе вірю
Залиш свій комментар в Telegram-каналі під постом проекту!